TENISOWY MEMORIAŁ MARKA OBARY I ANDRZEJA WAWRZYCKIEGO

Mirosław Popczyk (Materiały zawodnika)

TENIS ZIEMNY

Mirosław Popczyk (Materiały zawodnika) Na kortach lubelskich Budowlanych rozegrano XVII Memoriał Marka Obary i Andrzeja Wawrzyckiego. Impreza odbyła się w ramach Gdula Cup. Niezwykle interesująca była rywalizacja w najstarszej kategorii, czyli seniorów ponad 70 lat. Triumfował w niej dziewięciokrotny mistrz świata dziennikarzy Mirosław Popczyk z Częstochowy. Na drugim miejscu uplasował się znany chirurg – dr hab. Krzysztof Michałowski, a trzecią pozycję zajęli Zygmunt Szczawiński (Warszawa) i Andrzej Gdula (Lublin). – Poziom w tej kategorii był naprawdę wysoki – stwierdził red. Witold Miszczak, wielokrotny medalista tej imprezy, który tym razem z powodu kontuzji obserwował zawody z trybun, ale włączył się do ich organizacji. – Najważniejsze, że zdrowie zawodnikom dopisało, a i zabawa była przednia. Turniej – jak zwykle zresztą – bacznie obserwował prezes Henryk Jakóbczak. Oczywiście odwiedziliśmy też groby zdecydowanie przedwcześnie zmarłych naszych kolegów – dziennikarzy, złożyliśmy wiązanki kwiatów oraz zapaliliśmy znicze..

Andrzej Gdula (Lublin). – Poziom w tej kategorii był naprawdę wysoki – stwierdził red. Witold Miszczak, wielokrotny medalista tej imprezy, który tym razem z powodu kontuzji obserwował zawody z trybun, ale włączył się do ich organizacji. – Najważniejsze, że zdrowie zawodnikom dopisało, a i zabawa była przednia. Turniej – jak zwykle zresztą – bacznie obserwował prezes Henryk Jakóbczak. Oczywiście odwiedziliśmy też groby zdecydowanie przedwcześnie zmarłych naszych kolegów – dziennikarzy, złożyliśmy wiązanki kwiatów oraz zapaliliśmy znicze..

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

TENISIŚCI PAMIĘTAJĄ

W dniu 22-25.06 na kortach lubelskich Budowlanych wspominaliśmy naszych Przyjaciół – redaktorów MARKA OBARĘ i ANDRZEJA WAWRZYCKIEGO, którzy przed laty odeszli do lepszego ponoć świata. Wspominaliśmy i grali memoriałowe puchary. Ponieważ organizacja, nawet najskromniejszego turnieju jest przedsięwzięciem mocno skomplikowanym i nie ukrywajmy trochę kosztownym, dołączyliśmy naszą grupę, czyli weteranów + 65 lat do zawodów GDULA CUP, zorganizowanych z racji śmierci w ostatnich miesiącach popularnych w tenisowym światku Jacka i Marcina GDULÓW. Memoriał Marka i Andrzeja stał na bardzo dobrym poziomie sportowym, co odnotowujemy z satysfakcją i podziwem dla coraz starszych, ale z wigorem poruszających się tenisistów. Tegoroczny turniej Marka i Andrzeja wygrał przedsiębiorca ze Stalowej Woli MIECZYSŁAW PĘZIOŁ pokonując w finale lubelskiego naukowca z UMCS dr ANDRZEJA ŻUKA 6:4, 6:3. Trzecie lokaty podzielili brat triumfatora mecenas STANISŁAW PĘZIOŁ i główny organizator imprezy ANDRZEJ GDULA. Puchary dla zwycięzców ufundował: Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Syndykat Dziennikarzy Polskich, a wsparł nie tylko dobrym słowem prezes FIRMY STYKS HENRYK JAKOBCZAK. Wszystkim sponsorom – serdeczne dzięki.

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

TENISOWY TURNIEJ 2014

Tegoroczne tenisowe zawody poświęcone pamięci naszych zmarłych przyjaciół - redaktorów Marka Obary i Andzreja Wawrzyckiego przebiegały pod znakiem rywalizacji deblistów. Fatalna, czerwcowa pogoda przeganiała grających z otwartych kortów pod obiekty zadaszone, toteż nadobrą sprawę zawody zakończono po prawie dwóch tygodniach. Finały były niesamowicie zażarte, przynosząc sukces parze Witold Miszczak-Waldemar Świta, które różnicą ledwie dwóch gemów wyprzedziła Mirosława Hułasa i Piotra Żurka. Trzecie miejsce zajęli popularni trenerzy piłkarscy Jerzy Rajdych i Andrzej Wilczyński. Imprezę odbywającą się na kortach klubu Top-Spin wydatnie wsparli: Polskie Radio Lublin S.A. i personalnie jego redaktor naczelny Krzysztof Komorski, lubelski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Syndykat Dziennikarzy Polskich oraz nasi wypróbowani przyjaciele i dobroczyńcy firma Styks z prezesem Henrykiem Jakóbczakiem i hurtownia sprzętu sportowego Sportico ze swym szefem Wiesławem Szkutnikiem, którym tą drogą pięknie się kłaniając składamy serdeczne dzięki. Honorowymi gośćmi Memoriału byli w tym roku Jerry Flis z Kanady i wrocławski żurnalista Andrzej Werka, którzy wraz z niżej podpisanym złożyli kwiaty na mogiłach Marka i Andrzeja. Witek Miszczak

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com

TRADYCYJNY TURNIEJ 2013

Tradycyjny tenisowy Memoriał Marka Obary i Andrzeja Wawrzyckiego przybrał w tym roku inne niż dotąd oblicze. W miejsce turnieju na kortach Lubelskiego TOP-SPINU rozegrano mecz Lublin - Warszawa. Gospodarzy reprezentowali zwycięzca pierwszych z przed 12 lat zawodów JACEK GDULA i WITOLD MISZCZAK, stolicę popularni żurnaliści TOMASZ TRZCIŃSKI i BŁAŻEJ SIERADZAN. Zawody przeprowadzono wedle daviscupowej zasady - dwa single i debel. Reguł fair-play przestrzegała dynamicznie red. MAŁGORZATA BARUCKA z Polskiego Radia W-wa. Lublinianie nie byli zbyt gościnni odprawiając dość pewnych sukcesu przybyszów 3:2. Gdula pokonał Trzcińskiego 6:3, 6:4 i przegrał z Sieradzanem 5:7, 6:4, 5:7. Miszczak uległ Trzcińskiemu 4:6, 6:4, 5:7, wygrał zaś z Sieradzanem 7:5, 3:6, 7:5 i o wszystkim rozstrzygał debel, w którym wyższość okazali lublinianie notując rezultat 6:3, 6:4. Po meczu obie drużyny złożyły kwiaty na grobach zmarłych Przyjaciół. Zawodom patronował ZO Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Syndykat Dziennikarzy Polskich, a wspierali nie tylko dobrym słowem nasi wypróbowani druhowie Panowie Henryk Jakóbczak i Stanisław Klepka. Tegoroczna formuła Memoriału okazała się na tyle interesująca, że będzie kontynuowana w przyszłości.

Free HTML5 Bootstrap Template by colorlib.com